Кислицька ЗОШ І-ІІ ст
Меню сайту
Форма входу
Хмара тегів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Освіта.ua RSS

Історія створення та розвитку нашої школи

 

В селі Кислицькому вперше було відкрито школу в 1862 році, яка мала окреме зручне приміщення.   

 

Протягом багатьох десятиліть в селі Кислицькому існувала тільки початкова школа. Найпершим директором початкової школи села, як свідчать жителі, був Пічкур В.С., а першими її вчителями стали Кульман Ганна Микитівна і Барабан Ірина Михайлівна.

 

У 50-х рр. ХХ ст. директором школи став Рабодзей Іван Савович. Змінився і склад учителів школи: Бабій Тодось Леонтійович, Гресько Марія Кузьмівна, Давидчук Надія Трохимівна, Шевчик Ніна Петрівна.

 

Практично, діти села були змушені розділитись на дві частини, щоб отримати середню освіту. Одна частина дітей відвідувала Цапівську середню школу, а друга – Комаргородську школу.

 

У 1967 році у Кислицьку початкову школу прибула учителем Шевчик Катерина Федорівна, яка в 1969 році стала директором школи.

1 Вересня 1991 року відбулася урочиста подія для всіх жителів села. День Знань розпочався відкриттям нової школи, на яку дуже довго чекали всі, особливо діти. Був сонячний, привітний день, наче сама природа раділа разом з дітьми. У цей святковий день зібрались майже всі жителі села. Будівельники передали ключ від школи новому директору , Бойку В.П. Урочисту стрічку перерізав голова колгоспу Горошко В.Є, який приклав максимум зусиль, щоб школа була відкрита саме в цей день.

 

Вчителі школи працювали над проблемою:

 

«Підвищення духовної багатої особистості та якості знань учня, зорієнтованої на загальнолюдські цінності».

 

За перший рік роботи педагогічний колектив школи доклав багато зусиль, щоб створити належні умови для успішного навчання дітей. Створились кабінети: іноземної мови, хімії та біології, фізики та математики, географії , історії, української мови та літератури. Вчителі намагались поповнювати кабінети різноманітною наочністю, технікою, новинками літератури, необхідним знаряддям.

 

Директор школи, Бойко В.П., доклав багато сил і праці, щоб школа мала привабливий вигляд. Він не цурався ніякої роботи: прибирав, зварював огорожу, цементував підлогу.

 

 

 

Діти допомагали на суботниках: насаджували дерева на території школи, розкопували клумби та присадибні ділянки, старались прикрасити та озеленити свої класи.

Наступний 1992 рік розпочався відкриттям 10 та 11 класів. Кислицька школа перетворилась із неповної в повну середню.

На даний час Кислицька школа загальноосвітньою  школою І-ІІ ступенів, яка має два поверхи, підвальне приміщення, в якому функціонують шкільні майстерні, велику спортивну залу, де полюбляють проводити свій вільний час діти. Біля школи є спортивний майданчик, пристосований до уроків фізичної культури, стадіон. Всі свята учні проводять у актовій залі, яку оформив художник Ковальов Олег.

В селі було створено музей, ініціатором якого був житель села Кислицького. Краєзнавець від Бога, Людина з великої літери, Вакула Володимир Ісакович. Маючи неабиякий природний розум, пам’ять, величезне бажання Володимир Ісакович швидко освоїв премудрості археології. Ним була зібрана багатюща колекція історичних експонатів, починаючи з доби неоліту і до післявоєнних років. Врешті музей було оформлено в невеличкому приміщені під одним дахом з дитячим садком і бібліотекою – в 1987 році, а коли в селі відкрився будинок культури то музей зайняв там дві кімнати. Екскурсоводом працював сам ініціатор і засновник музею – Вакула Володимир Ісакович. Його екскурсіям міг позаздрити будь-який музей області. Після смерті Володимира Ісаковича музей залишився сиротою, нікому було продовжити славну справу археолога. Тому вирішено було перенести музей до приміщення школи, щоб тут, під дитячий щебет, він продовжував жити. 

І в жовтні 2001 року музей був перенесений в приміщення школи, де зараз продовжує своє існування під керівництвом вчителя історії Пшеничної Олени Миколаївни, поповнюється новими експонатами зібраними учнями, батьками та вчителями.

 

В музеї працюють екскурсоводи – учні школи, які доступно можуть розповісти історію села.

З 20 грудня 2007 року музей отримав свідоцтво про реєстрацію і перебуває у сфері управління Міністерства освіти і науки України як історико-краєзнавчий музей.

На 10 річницю з дня відкриття начальником управління освіти, Шестопалюком О.В., школі було зроблено подарунок – комп’ютер, який працює і по даний час.

В 2006 році постало питання про забезпечення навчального закладу водою. Для цього на території школи на позабюджетні кошти було викопано криницю, за кошти державного бюджету закуплено оснащення до криниці і на перше вересня школа була забезпечена водою.

В 2007 році з 1 листопада школу було переведено на економне газове опалення, для чого було збудовано опалювальний пункт.

Для забезпечення централізованого водопостачання, громадою села Кислицького в 2008 році, було збудовано новий водогін, до якого було під’єднано і школу.

Пошук
Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Погода
Друзі сайту
On-line тестирование абитуриентов Педагогічна газета Педагогічна газета Національна дитяча гаряча лінія

Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz